» Bicelilerin Hasretini Dindiren Web Sitesi Biceliyiz.Com a Hoşgeldiniz. Tütünlü Köyü Bicenin Web Sitesi.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Video Kategorileri

» Hit Videolar

» Son Video Yorumları

» Video İstatistikleri

 • Video Sayısı 162

 • Okunma Sayısı 845391

 • Kategori Sayısı 13

 • Yorum Sayısı 575

» Kadir Çelik Ailesi Ziyaretim

Bookmark and Share
 • Beğenenler (5) Beğenmeyenler (0) Toplam (5)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   Murat(+1), SAYIN(+1), candycemil08(+1), kardelen(+1), Morahatli(+1),
Beğen Beğenme
Köylülerimiz Kategorisinde Gez
               

Akıp giden zaman içerisinde imkanlar dahilinde eş, dost ve akraba ziyaretleri yapmak hasret ve özlem gidermek için bir serçenin kanat çırpması gibi, bende kanat çırparak uzak diyarla uçup bu ziyaretlerimi yapmaya gayret ediyorum. Bunu yaparken de sevinen de oluyor alınıp gücenenler de... Eh gün gelir alınıp gücenenlerin de kapısını çalar bir çay kahve içer halını hatırını sorarım elbet.

Yolum Bursa'ya düştüğünde 2. uğrayacağım yer Rahmetli Kadir Çeliğin evi ve tabi ki ailesiydi. Öylede yaptım. Çiğdem abla sağolsun güler yüzüyle karşıladı. Çay demledi birde erişte yermisiniz dedi ohhh erişte yenmez mi ve oturduk masa başına. Çayımızı içerken oğlu Recai geldi, ardından eylem geldi derken hoş beş sohbet. ve tabi ki bende aile albümünü alarak geçmişe doğru bir yolculuk yaptım. Rahmetli kadir abinin düğününü anımsarım. Karayağız yakışıklı delikanlı.... zaman tünelinde yol alırken sakıldede rakı içerken sağlık ve şerefine diyerek kadehlerimizi tıklattığımız günlere geldim. Oyy oyyy dedimya zaman çok çabuk geçiyor dostlar... Çok sevdiğimiz insanlar o güzel atlarına binip aramızdan ayrılıp gidiyorlar ve biz onları çok özlüyoruz.  Tek tesellimiz odur ki geride bıraktığı eşi, oğlu ve kızları o güzel insanı en güzel şekilde temsil ediyor olmasıdır. 

Başta Çiğdem ablaya, oğlu Recai'ye ve kızları Eyleme, Handana, Kadere ve Gelinlerine güler yüzü misafir perverliklerine teşekkür ederim.

Güzel atlara binip aramızdan ayrılan o güzel insanlara "Tanrı"dan rahmet geride kalanlara sağlıklı, huzurlu nice güzel seneler diler ;  herkesin akrabalık ve dostluk bağlarını sıkı tutup  kopmasına izin vermemesini ümit ederim. Özlediğimiz insanların fotoğraflarından bir kısım görüntüyü derleyip aşağıda sizlerle paylaştım. 

Not : Bu güzel ziyaretleri gerçekleştirmeme yardımcı olan Lütfü Yıldız'a da ayrıca teşekkür ederim.Etiket : Kadir, Çelik, Ailesi, Ziyaretim,
VİDEO BİLGİLERİ
Ekleyen : KemaL | Kategori : Köylülerimiz | Tarih : 24.09.2012 02:59:44 | Hit : 5578 | Yorum : 5

» Video Yorumları

VİDEO YORUM YAZ

 
 • SAYIN
  Hey gidi günler, ey gidi Kadir abi bak ne anlatacam Çiğdem ablam okursa güler belki hatırlar,Ardanuçta yeni dükkan açtığım zamanlardı bir gün malzeme aldım tüm paramı malzemeye verdim aksilik başkada müşteri gelmedi hiç param yok acıktım( o zamanlar dükkanımın yarısını bölmüşüm arka tarafta yatıp kalkıyorum henüz ev tutmamışım ) ne yapsam ne yapsam dedimki Kadir abimin evine gideyimde onlarlada aram iyi derimki ben açım yemek yemeye geldim kapıyı çaldım açtılar eve girdimki sofra kurulmuş yemek yiyorlarherkes sofrada ; sağolsun Çiğdem abla da Kadir abi de defalarca gel yemek yiyelim beraberce gel sofraya dediler ben ilk seferinde utanıp ben tokum siz devam edin dedim demiş oldum bir kere dahada sofraya gidemedim e madem toksun bari çayımızı iç dediler he olur dedim karnım zil çalıyor midem yandı çayıda fazla içemedim tamam dedim bu yeter epey oturduk sonra kalktım dükkanıma yatmaya gittim çocuklarının o zaman hepsi çok küçüktü hepsinin gözlerinden öpüyorum Çiğdem ablama saygılar ne zaman yeri gelse ben yemek konusundaki bu çekingenliğimi hatırlarım çok yerdede anlattım böyle böyle bir hatıram var diye ........ Kısmet inşallah bir gün görmek nasip olur Çelik ailesini hepsine sevgiler ....
  01.12.2012 20:00:05


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • ecelik
  kemal abicim çok teşekkür ederiz elline sağlık güzel temennileriniz için teşekkür ederiz..
  30.09.2012 23:29:05


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • serkan
  kadir emmime allahtan rahmet diliyorum,geride kalanlar sabrini artirsinlar hic yüreginden eksik etmesinler ve saglikli huzurlu baris icinde yasasinlar bütün iyi dileklerim onlarla olsun
  26.09.2012 00:52:05


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • Toplam (5) Yorum Var

» Copyright

2oo8-2o23 © Copyright Biceliyiz.com Her Hakkı Saklıdır B@y ÇoBaN
Artvin - Ardanuç - Tütünlü Köyü  Web Sitesi olan Biceliyiz.com 'un Amacı Yöremiz ve özellikle köyümüzün gelenek, göreneklerini kayda almak verileri toparlamak ve sonraki kuşaklara aktarmaktır. Köyümüzün Eski adı Bice olup "bicelilerin" bu web sitemizde buluşmasını sağlamaktır. Tüm Bicelilere saygı ve selamlar K.Yıldız.