» Bicelilerin Hasretini Dindiren Web Sitesi Biceliyiz.Com a Hoşgeldiniz. Tütünlü Köyü Bicenin Web Sitesi.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Ardanuç Kategorileri

» Hit Ardanuç

» Son Ardanuç Yorumları

» Ardanuç İstatistikleri

 • Ardanuç Sayısı 55

 • Okunma Sayısı 304740

 • Kategori Sayısı 10

 • Yorum Sayısı 106

» Eğitim

Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Ardanuç Tarihi Kategorisinde Gez
               

EGITIM VE KÜLTÜR DURUMU

Orta Ögretim Kurumlari

Ilçemizde Orta ögretim kurumu olarak, Erkek Teknik Ögretimi Genel Müdürlügüne bagli Çok Programli Lise mevcuttur. Çok Programli Lise ; Genel Lise, Ahsap Teknolojileri, Çocuk Gelisimi ve Bilisim Teknolojileri bölümlerinden olusur.


1 Müdür, 1 Müdür Basyardimcisi, 2 Müdür yardimcisi, 26 Ögretmen, 3 Memur, 9 Yardimci hizmetler personeli (2 Kismi Zamanli Sözlesmeli 4/C), 4 Hizmet Alimi ile çalistirilan personel görev yapmaktadir. Okul 20 derslik, 2 Atölye, 2 Laboratuar, 100 Ögrenci kapasiteli Erkek Ögrenci Pansiyonu bulunmakta,85 yatili ögrenci kontenjani olup su anda 77 ögrenci barinmaktadir. 2008-2009 Egitim Ögretim yilinda faaliyete giren 75 ögrenci kapasiteli Kiz Ögrenci Yurdu bulunmakta;52 kiz ögrenci barinmaktadir.


Ilkögretim Kurumlari

Ilçemizde 2 tanesi köylerde, 2 tanesi de merkezde olmak üzere 4 tane 8 yillik Temel Ilkögretim Okulu ile, biri merkezde olmak üzere toplam 8 Birlestirilmis Sinifli Ilkögretim Okulu (BSIO) mevcuttur. Bu Ilkögretim okullarimizda 1128 Ögrenci egitim-ögretim görmekte olup, 92 ögretmen 3 memur, 17 Kadrolu Hizmetli, 7 4/C kapsaminda çalisan Hizmetli, 5 hizmet alimindan ve 2 özel idare tarafindan görevlendirilen personel olmak üzere 34 personel görev yapmaktadir.


Okul Öncesi Kurumlari

Bir Ardanuç Anaokulu olmak üzere 6 Ilkögretim okulu bünyesinde, 6 anasinifi mevcuttur. Anaokulunda 49, Anasiniflarinda da 135 ögrenci olmak üzere toplam 184 Ögrenci ögrenim görmektedir. Ilçemizde Okul Öncesinde okullasma orani % 85 olup,VII., V Yillik kalkinma planinda hedeflenen% 25’lik Türkiye ortalamasi oraninin çok üzerinde gerçeklesmistir.

 Etiket : Eğitim,
ARDANUÇ BİLGİLERİ
Ekleyen : KemaL | Kategori : Ardanuç Tarihi | Tarih : 03.05.2010 02:10:39 | Hit : 5379 | Yorum : 0

» Ardanuç Yorumları

ARDANUÇ YORUM YAZ

 

» Benzer Ardanuç

» Copyright

2oo8-2o23 © Copyright Biceliyiz.com Her Hakkı Saklıdır B@y ÇoBaN
Artvin - Ardanuç - Tütünlü Köyü  Web Sitesi olan Biceliyiz.com 'un Amacı Yöremiz ve özellikle köyümüzün gelenek, göreneklerini kayda almak verileri toparlamak ve sonraki kuşaklara aktarmaktır. Köyümüzün Eski adı Bice olup "bicelilerin" bu web sitemizde buluşmasını sağlamaktır. Tüm Bicelilere saygı ve selamlar K.Yıldız.