» Bicelilerin Hasretini Dindiren Web Sitesi Biceliyiz.Com a Hoşgeldiniz. Tütünlü Köyü Bicenin Web Sitesi.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» MakaleYazı Kategorileri

» Hit MakaleYazılar

» Son MakaleYazı Yorumları

» MakaleYazı İstatistikleri

 • MakaleYazı Sayısı 82

 • Okunma Sayısı 487507

 • Kategori Sayısı 7

 • Yorum Sayısı 255

» EVLİYA ERDİNÇ

Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Serbest Kürsü Kategorisinde Gez
               

Tütünlü koyunde dogdun buyudun.biraz dert cektin braz  süründün neşeli olsanda dertli göründün . yaşamayı kolaymı sandın  evliya erdinç?    


Şansın yüzüne güldü girdin bir işe  herkesi şaşırttın girdiğin işle.köy da geçmezdi eline bişe. yaşamayı oyunmu sandın evliya erdinç?
Arkana baktınmı neler yapmışsın? Nereye faydalı bir çivi çakmışsın? Kocaman murguldada nam yapmışsın Yaşamayı oyunmu sandın evliya erdinç?


Mugulun bayırına yaptın bir agır.Senin işlerin hep anama kahır.gitti nice paralar elde ne kalır? Yaşamayı oyumu sandın evliya erdinç?


yıllar ole gectiki oldun emekli. Durmadın tosun aldın benli benekli düşündun durdun hangi dağa verekki yaşamayı oyunmu sandın evliya erdinç?


o işte tutmadı ettin zarar. şimdi tosun satacaklar hep seni arar.sorarım sana her işinmi zarar? Yaşamayı oyunmu sandın evliya erdinç?
Nekadar soylense laf dinlemedin. Inadın kırılmadı yola gelmedin.Yaptıgın ceviz odunuda poşaya verdin. Yaşamayı oyunmu sandın evliya erdinç?
Evliyayım diye saldın namını. hep baskaları  yedi servetini varını. üzulme hep dik tut alnını. Yaşamayı oyunmu sandın evliya erdinç?


Merekte ot kalmadı verdin arıya. Sen karışma dedin evde karıya.Serçede şeker kalmadı verdin arıya. Yaşamayı oyunmu sandın evliya erdinç?


Artvin den izmite uzandı elin. Ordada  var saray gibi evin.burası çok güzel siz yine gelin. Yaşamayı oyunmu sandın evliya erdinç?


   Yaza yaza tukenmez sözlerim.Bende insanım bende ozledim.Uzaklara dalar gider gözlerim. Yaşamayı oyunmu sandın evliya erdinç?


Annamı hiç uzme gunahtır ona.Gelelim yavaş yavaş mutlu bir sona.Bu Şiirde sekodan sana. YAŞAMAYI OYUNMU SandIN EVLIYA ERDINÇ. 


Ardanuçtada evin var otur dur işte.Canına iy bak olmasın bişe.Hiç kimse etmesin bizden endişe. yaşamayı oyunmu sandın evliya erdinç?
Bu siirde benden sana olsun hediye.gecen gun birdaha gelmez geriye. BENDEN SELAM OLSUN TÜM BİCELİYE. yaşamayı oyunmu sandın evliya erdinç?Etiket : EVLİYA, ERDİNÇ,
MAKALEYAZI BİLGİLERİ
Ekleyen : serkannoyan | Kategori : Serbest Kürsü | Tarih : 05.01.2009 19:02:48 | Hit : 4619 | Yorum : 0

» MakaleYazı Yorumları

MAKALEYAZI YORUM YAZ

 

» Sonraki MakaleYazılar

» Benzer MakaleYazılar

» Copyright

2oo8-2o13 © Copyright Biceliyiz.com Her Hakkı Saklıdır B@y ÇoBaN
Artvin - Ardanuç - Tütünlü Köyü  Web Sitesi olan Biceliyiz.com 'un Amacı Yöremiz ve özellikle köyümüzün gelenek, göreneklerini kayda almak verileri toparlamak ve sonraki kuşaklara aktarmaktır. Köyümüzün Eski adı Bice olup "bicelilerin" bu web sitemizde buluşmasını sağlamaktır. Tüm Bicelilere saygı ve selamlar K.Yıldız.